...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Hakaton: zrozumieć nietypowy mózg

W dniach 5-6 sierpnia 2017 w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się hakaton mający na celu udoskonalenie bądź stworzenie na nowo czepka dziecięcego EEG. W hakatonie organizowanym przez CNK oraz Fundację Nauki Otwartej może wziąć udział każdy przedstawiciel branży kreatywnych. Organizatorzy zachęcają do udziału nawet tych, którzy nie wiedzą czym jest EEG.

Celem hakatonu jest udoskonalenie bądź stworzenie na nowo czepka do dziecięcego EEG. Projekt docelowo ma spełniać wymagania badaczy oraz zapewniać komfort badanym dzieciom. Powstały czepek ma być tani, mobilny, lekki, łatwy w obsłudze, szybki do założenia, aseptyczny (być może jednorazowy) oraz wykonany z przyjaznego skórze głowy materiału.

https://www.facebook.com/CentrumNaukiKopernik/videos/10154612098640178/

Organizatorzy zapraszają do udziału projektantów, materiałoznawców, twórców, inżynierów, lekarzy, psychologów, naukowców oraz wszystkich twórczych i odważnych w myśleniu ludzi.

Jak podkreślają, nie jest ważna świadomość tego czym jest EEG, ponieważ podczas hakatonu będzie możliwość zapytania ekspertów o jego specyfikę, przetestowania prawdziwego EEG i porozmawiania ze startupami które zajmują się projektowaniem i produkcją nowych czujników biomedycznych.

Opracowanie nowej koncepcji czepka pozwoli na rozwój prac badawczych w obszarze nietypowego rozwoju mózgu. Na takie narzędzie czeka wielu naukowców, ale także rodziców. Taki czepek pozwoliłby prowadzić badania w domu, co dałoby szansę obserwować trajektorię rozwoju mózgu. Częste badanie nawet w nie idealnych warunkach daje wartościowsze dane, niż jednorazowe badanie w laboratorium.

Formularz zapisów: http://bit.ly/2sE6mau

Facebook: https://www.facebook.com/events/471579236521114/

Data wydarzenia: 5-6 sierpnia

Miejsce wydarzenia: Centrum Nauki Kopernik

Jurorzy:

Dorota Kabała, projektankta i wykładowczyni School of Form w Poznaniu (przewodnicząca jury)
dr Przemysław Tomalski, dyrektor BabyLAB UW
Joel Murphy, prezes OpenBCI, Nowy Jork
Prof. Wojciech Święszkowski,  Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej

Hackaton organizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Fundacją Nauki Otwartej. Partnerem wydarzenia jest BabyLAB Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zwycięskie projekty zostaną opublikowane na wolnej licencji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF