...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kradzież NFT o wartości prawie 2 milionów dolarów

nft scam

Z jednej z największych giełd NFT skradziono ponad 250 tokenów o łącznej wartości szacowanej na prawie 2 miliony dolarów. Jak to się stało?

Najprawdopodobniej 32 użytkowników zostało okradzionych przy wykorzystaniu metody phishingowej. Według CEO firmy wszyscy z nich padli ofiarą oszustwa, a zabezpieczenia strony nie były winne. Niestety na ten moment brakuje większej liczby informacji dotyczących samego ataku. Nadal nie wiadomo, w którym momencie oraz w jaki sposób oszukano właścicieli tokenów. Prawdopodobnie złodziejom udało się uzyskać od właścicieli “wirtualny czek in blanco”, który musieli jedynie uzupełnić o wybrany z kolekcji token. W sieci pojawiła się również lista wszystkich wykradzionych tokenów wraz z numerami transakcji.

OpenSea po ostatniej rundzie finansowania zostało wycenione na 13 miliardów dolarów stając się tym samym jedną z największych firm działających w branży NFT. Platforma oferuje prostą obsługę, jednocześnie dając możliwość handlu wirtualnymi prawami własności. Za ogromnym sukcesem idzie jednak równie wielkie ryzyko, a ta sytuacja nie jest pierwszym przypadkiem wykradania tokenów z kont użytkowników. Tym razem prawdopodobnie był to jedynie ludzki błąd klientów, mimo to na pewno wiele osób korzystających z platformy musiało zadać sobie pytanie, czy jest ona w pełni bezpieczna.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF