...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kradzież NFT o wartości150 tysięcy dolarów

NFT scam Fractal

Rynek NFT wciąż jest młody i nieuregulowany. A w dodatku pełen osób starających się zarobić na czyjejś nieuwadze.

Kupno i sprzedaż tokenów NFT oparta jest na systemie blockchain, który sam w sobie jest niezwykle bezpieczny. Słabym punktem jest człowiek i zewnętrzne serwisy. Właśnie dzięki wykorzystaniu ludzkiego błędu oraz włamaniu się na Discorda, użytkownicy nowo powstałej platformy Fractal padli ofiarą kradzieży.

Gotowi na przetestowanie nowego rynku NFT inwestorzy dostali przedpremierową wiadomość od oficjalnego bota platformy. Wydawać się mogło, że jest to standardowe zaproszenie do sprzedaży dla wybranych członków społeczności. Jak się jednak okazało wiadomości i link zostały spreparowane przez grupę hakerów. Którym udało się przejąć oficjalnego bota platformy. W ten sposób potencjalni klienci zostali oszukani na około 150 tysięcy dolarów jeszcze przed startem sklepu.
Warto pochwalić właścicieli platformy, którzy zobowiązali się do pokrycia strat,  ponad 370 użytkowników. A w celu zachowania bezpieczeństwa w przyszłości wszystkie ważne informacje ogłaszane będą przez Twittera wraz z filmem potwierdzającym tożsamość postującego.

Jest to kolejny przykład, jak istotne jest zachowanie uwagi w internecie. Wydawać by się mogło, że osoby zainteresowane nowymi technologiami jak NFT będą zdecydowanie bardziej uważne i nie dadzą się łatwo oszukać. Jednak padły one ofiarą ataku bardzo zbliżonego do tych, które czekają na nas w sieci każdego dnia.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF