...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kuwejtczyk nowym szefem OPEC

Haitam al-Gais przejmie stanowisko sekretarza generalnego OPEC po Mohammedzie Barkindo. Po spotkaniu szczeblu ministrów przedstawiciele kartelu ogłosili, że oficjalna zmiana stanowiska ma nastąpić dopiero w sierpniu tego roku.

Jak podaje agencja prasowa Reuters,  kadencja nowego szefa organizacji będzie trwała przez najbliższe trzy lata. Al -Gais został wybrany dzięki powszechnemu poparciu wśród współpracowników OPEC. Co ciekawe, w ocenie agencji AFP nowy szef organizacji jest określany mianem „weterana sektora naftowego”.

Dodatkowo w najbliższy wtorek odbędzie się szczyt grupy OPEC+, na którym zostaną podjęte decyzje o limitach wydobycia ropy. W ocenie agencji prasowej Reuters – grupa może zapowiedzieć zwiększenie pułapu wydobycia o 400 tys. baryłek dziennie.

Początki OPEC+

Obecny szef organizacji Mohammada Barkindo, podczas swojej kadencji (która zakończy się w lipcu 2022 roku) zdołał wprowadzić wiele pozytywnych zmian w strukturze OPEC. Jedną z nich jest bardzo ważne porozumienie. Obejmuje ono współpracę z innymi krajami zajmujące się wydobyciem ropy, które nie należą do organizacji. Jak chociażby Rosja. W skutek utworzenia wspomnianego porozumienia powstała tzw. grupa OPEC+.

W dobie pandemii OPEC+ stara się prowadzić zrównoważoną działalność i politykę, która ma pozwolić podreperować budżety krajów należących do organizacji. Każda z podjętych decyzji ma na celu zwiększenie produkcji baryłek ropy rocznie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF