...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowa elektryczna wizja Mercedesa – EQXX

mercedes EQXX

O tym, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, nie trzeba już nikogo przekonywać. A jeżeli ktoś miał wątpliwości, to Mercedes postanowił rozwiać je na dobre.

Samochody elektryczne w ostatnim czasie podbijają rynek i niosą ze sobą coraz więcej rozwiązań technologicznych. Mercedes postanowił pokazać swoją wizję na najbliższe lata. Vision EQXX jest reprezentacją tego, co firma chce oferować klientom w najbliższych latach i jakie możliwości drzemią w dostępnej technologii. To, co ma robić wrażenie to dane techniczne, jakie udało się osiągnąć w przestrzeni zasięgu i efektywności baterii.

Dzięki wykorzystaniu nowej technologii akumulatorów, silników oraz zmniejszonego współczynnika oporu auto ma przejechać na jednym ładowaniu nawet 1000 km. Jest to wynik nieosiągalny nie tylko dla większości konkurencyjnych propozycji, ale i dla wielu samochodów spalinowych. Co ważne z perspektywy kierowcy, aby to osiągnąć, samochód nie został przesadnie dociążony dużą ilością akumulatorów i w efekcie waży jedynie 1750 kg. Dużą rolę odgrywać mają same silniki, których sprawność przeniesienia mocy ma wynieść aż 95%.

Niestety wciąż jest to jedynie koncept technologiczny, a wiele danych jest niewiadome. Nie zmienia to faktu, że Mercedes pokazał jak duży potencjał wciąż nie został wykorzystany, w niedawno rozpoczętej erze samochodów elektrycznych. A zwolennicy alternatywnych napędów na pewno mają czego oczekiwać w nadchodzących latach.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF