...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Licytacje komornicze online

E-licytacje komornicze

Rynek kupna i sprzedaży online rozwija się bardzo dynamicznie. Od niedawna zmiany technologiczne wspomagają również komorników.

E-licytacje komornicze działają w naszym kraju od początku zeszłego roku, ale serwis cały czas się rozrasta. Dopiero w tym miesiącu udało się prawnie zezwolić na włączenie do aukcji online również nieruchomości.
Dzięki temu wierzyciel może zrezygnować z klasycznej formy sprzedaży dobra i zastąpić ją wersja internetowa. Zwiększa to dostępność takich aukcji, a co za tym idzie, rośnie odsetek odzyskanych pieniędzy. Aby wziąć udział w licytacji, potrzebujemy jedynie konta w serwisie, którego założenie jest proste i nie zajmuje dużo czasu.
Przetargi trwają tydzień, a zakończenie przypadać musi na dni robocze w godzinach 9-14, aby zagwarantować najwyższą dostępność dla licytujących.

Przeniesienie części licytacji do sieci widocznie zwiększa skuteczność działań komorniczych. Według rządowych danych w 2020 r. skuteczności egzekucji wyniosła 23,5 proc., a w pierwszym półroczu 2021 r. – 27,1 proc. Dla porównania w 2018 r. wynosiła 15,75 proc.
Przekłada się to na kwoty, jakie udaje się odzyskać komornikom, w 2020 było to aż 9 mld 249 mln złotych. Prognozy na ten rok mówią o przekroczeniu 10 miliardów złotych.

Kolejną zaletą aukcji online jest chronienie zainteresowanych przed zmowami cenowymi, wyeliminowanie nadużyć komorniczych oraz zachowanie norm sanitarnych w czasach pandemii.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF