...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Najnowszy trend na tanie dania z restauracji – na czym polega?

tanie dania z restauracji

Zamawianie posiłków na wynos za pomocą aplikacji jest szybkie i wygodne. Polacy docenili takie rozwiązanie zwłaszcza w okresie pandemii, gdy wychodzenie do restauracji było niemożliwe. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się również zamawianie tego co zostało w kuchennych restauracjach po całym dniu. Na czym ono polega?

Jak zamawiać jedzenie przez aplikację?

Do zamawiania jedzenia przez aplikację nie trzeba nikogo długo przekonywać. Jest to proste, szybkie i wygodne rozwiązanie. Wystarczy uruchomić aplikację, wybrać w niej potrawę, zapłacić online i poczekać na jej dostawę pod wskazany adres. W ten sam sposób można zamówić również jedzenie na wynos z odbiorem osobistym.

Użytkownik wybiera restaurację na podstawie kilku kryteriów. Przede wszystkim wskazuje swoją lokalizację, a aplikacja wyświetla listę lokali, które oferują dostawę na danym obszarze. Następnie użytkownik decyduje, na jaki rodzaj kuchni ma ochotę i dokonuje zamówienia w jednym z lokali, które serwują określony typ dań.

Aplikacje do zamawiania tanich posiłków z restauracji działają nieco inaczej. Dzięki nim kupuje się dania w cenach obniżonych nawet o kilkadziesiąt procent. Dotyczy to przede wszystkim potraw, których nie udało się sprzedać w ciągu dnia. Czy warto zdecydować się na ich zakup?

Nadwyżki z restauracji w niskich cenach

Aplikacje Too Good To Go i Foodsi służą do zamawiania nadwyżek jedzenia z restauracji i kawiarni. Dzięki nim wieczorem można odebrać z wybranego lokalu pełnowartościowy posiłek za ułamek jego początkowej ceny.

Sprawdź jak korzystać z aplikacji do ratowania nadwyżek jedzenia z restauracji w tym artykule: https://nano.komputronik.pl/aplikacje-do-zamawiania-resztek-jedzenia-z-restauracji/

Zamawianie resztek z restauracji jest możliwe przez większość dnia. Lokale są w stanie oszacować, których dań nie uda im się sprzedać, a następnie przygotować z nich paczki niespodzianki. Użytkownik aplikacji może zdecydować się na zakup jednej z nich, oszczędzając tym samym własne pieniądze i jednocześnie ograniczając straty, które poniósłby lokal.

W paczce niespodziance mogą znajdować się różne dania. Użytkownicy mogą wybrać dla siebie kawałek ciasta i deser w kawiarni, zupę lub danie mięsne, sałatkę, koktajl bądź pożywną kanapkę, która idealne sprawdzi się na kolację. Większość paczek czeka na odbiór na godzinę lub dwie przed zamknięciem restauracji, dlatego można przywieźć je do domu, wracając z pracy lub długich zakupów.

Sprawdź ofertę urządzeń do restauracji i nie tylko na https://www.komputronik.pl/category/11595/saturatory-wody-napojow.html

Jakie zalety ma zamawianie nadwyżek z restauracji?

Ratowanie jedzenia z restauracji jest prostym sposobem, aby zaoszczędzić na jedzeniu. Gdy ma się zbyt mało czasu, by gotować lub prowadzi się jednoosobowe gospodarstwo domowe, gotowanie bywa zbyt czasochłonne i kosztowne. Wybierając nadwyżki z restauracji, jada się smaczne i pełnowartościowe dania za niewielką cenę. Jednocześnie nie traci się czasu na długie gotowanie.

Niesprzedane posiłki z restauracji tak naprawdę są świeże i pożywne. Są to dania, które wciąż nadają się do spożycia, lecz ze względu na brak możliwości dłuższego przechowywania i przepisy sanitarne, musiałyby zostać wyrzucone. Kupując resztki, przeciwdziała się marnowaniu żywności. Jednocześnie jada się zdrowo, gdyż żadne ze sprzedawanych w ten sposób dań nie jest zepsute.

Co ważne, osoby, które decydują się na zamawianie nadwyżek z restauracji, chronią środowisko naturalne. Ograniczenie ilości marnowanej żywności jest działaniem proekologicznym. Wyrzucanie jedzenia do kosza przyczynia się do zwiększenia produkcji artykułów spożywczych w sposób niekontrolowany, przez co dochodzi do wylesiania kolejnych terenów i przemysłowej hodowli zwierząt na mięso. Jeśli wybiera się resztki z restauracji i dba się o zjadanie do końca wszystkich produktów w lodówce, wspiera się walkę z kryzysem klimatycznym.

Więcej o tym, jak technologia zmienia nasz świat, przeczytasz tu: https://nano.komputronik.pl/


Źródło: komputronik.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF