Nowy sposób na zachętę do szczepień w Kanadzie

szczepienia covid

Szczepienia stanowią podstawę strategii walki z pandemią na całym świecie. Z tego powodu rządy prześcigają się w pomysłach na przekonanie niezaszczepionych. Dość ciekawy pomysł ogłosiły władze Quebecu.

Quebec jest największą i drugą najbardziej zaludnioną prowincją w Kanadzie. Tym większym problem stanowi niechęć dużej części mieszkańców do szczepionek. W Kanadzie pełną dawką zaszczepione jest niecałe 80% populacji,  a w Quebec ponad 10% obywateli postanowiło się nie szczepić.
Nowe rozwiązanie na problem ogłosił Christian Dubé tamtejszy minister zdrowia. Według nowego projektu osoby niezaszczepione nie mają możliwości zakupu alkoholu ani marihuany, oraz mają zapłacić dodatkowy podatek. Wysokość opłaty nie została jeszcze podana, jednak zdaniem ministra będzie to znaczna suma. Podobny sposób “zachęty” do szczepień stosuje Grecja, w której niezaszczepieni obywatele po 60 roku życia płacą miesięcznie 100 euro kary.
Na efekty w Kanadzie nie trzeba było długo czekać i zaledwie dwa dni po ogłoszeniu zmian, dzienna liczba zapisów na szczepienia wzrosła czterokrotnie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF