Pierwszy rok działalności Workin za nami! | Materiał partnera

155

Biuro coworkingowe Workin, działające w biurowcu Plac Zamkowy – Business with Heritage przy ul. Senatorskiej 2 świętowało w marcu pierwszy rok działalności. Workin zajmuje około 1 600 m2.
i funkcjonuje w tzw. modelu hybrydowym, który łączy usługi biura serwisowanego z coworkingiem, charakteryzującym się miejscami pracy typu „hot desk”, współdzielonymi strefami odpoczynku
i salami konferencyjnymi.

Hybrydowy model biznesowy, to oferta wynajmu prywatnych gabinetów w połączeniu z usługami biurek dla freelancerów. Jest to najbardziej efektywny model biznesowy dla operatora coworkingu. Krótkie umowy najmu
i pakiet usług dodatkowych, które pozwalają najemcom skupić się na rozwoju swojego biznesu, a nie na administracji, to najważniejsze korzyści  dla najemców.- mówi Patrycja Szlązak, Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu Workin.

Workin kieruje swoją ofertę zarówno do małych i ambitnych przedsiębiorstw jak i do globalnych firm. Wśród grona klientów są startupy fin-tech, firmy IT oraz HR, a także przedstawiciele tradycyjnych zawodów np. prawnicy.

Popularność idei coworkingu sprawia, że również korporacje wykazują zainteresowanie elastycznymi biurami, gdzie mogą wynająć miejsca pracy dla konkretnego zespołu projektowego. Ponadto,
w Workin odbyło się do tej pory 400 godzin szkoleniowych i 62 spotkania networkingowe, których organizatorami były głównie korporacje, jak np. Boig Immobilier, BGŻ BNP Paribas czy Coca Cola. W ubiegłym roku Workin stał się partnerem strategicznym magazynu Brief, który organizuje już 9. edycję rankingu „50 kreatywnych” w biznesie. W ramach tej edycji, na Senatorskiej odbywają się spotkania warsztatowe prowadzone przez m.in. ubiegłorocznych laureatów konkursu.

Dla właściciela budynku biurowego, sprawnie działający coworking, który ożywia biurowiec poprzez organizację eventów, szkoleń i innych imprez, nie tylko o charakterze B2B, jest z pewnością wartością dodaną. Workin jest miejscem, którego drzwi są otwarte także dla pozostałych najemców naszego budynku i to nam się bardzo podoba – komentuje Maksymilian Marcinkowski, Prezes Zarządu Senatorska Investment.

Ps: Workin jest wynajęty w 85%, a najemcy i ich goście wypili 32 850 filiżanek kawy Zapraszamy do naszej społeczności!