...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PKN ORLEN po raz ósmy z rzędu z tytułem TOP Employer

PKN ORLEN po raz ósmy z rzędu został uhonorowany tytułem TOP Employer. To potwierdza wysoką pozycję Spółki w gronie najlepszych pracodawców w Polsce.

Eksperci Top Employers Institute po raz kolejny uznali PKN ORLEN za firmę spełniającą najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej. Certyfikat TOP Employer przyznawany jest jedynie na rok. Dzięki temu wiadomo, że badana firma spełnia określone standardy i oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia. Eksperci przyglądają się zarówno wynagrodzeniom i benefitom, systemowi premiowania, rozwojowi i szkoleniom, jak i kulturze organizacyjnej firmy. Badanie składa się z kilku etapów m.in. walidacji, audytu najlepszych praktyk HR oraz finalnej certyfikacji.

– Wyróżnienie przyznane po raz ósmy nie trafia do Koncernu przypadkiem. Oznacza, że pod względem stosowanych u nas praktyk kadrowych, utrzymujemy najwyższe światowe standardy i wyznaczamy trendy. Dlatego trafiają do nas najlepsi specjaliści z branży. Inwestujemy w ich rozwój, dostosowujemy obowiązki do możliwości i potrzeb pracowników, słowem dbamy o ergonomię. W ten sposób zapewniamy komfort, który przekłada się na jakość pracy i przynosi wymierne korzyści dla całej firmymówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN ORLEN. 

Top Employers Institute od ponad ćwierćwiecza przyznaje certyfikaty na całym świecie, badając  warunki pracy stworzone przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną. Audyt prowadzony przez ten niezależny instytut gwarantuje szerokie spektrum badania poprzez kompleksowy przegląd procesów, możliwość porównania z innymi organizacjami oraz weryfikacje na zgodność z najlepszymi rynkowymi standardami.

Certyfikat Top Employers jest przyznawany wyłącznie organizacjom, których oferta dla pracownika spełnia najwyższe standardy międzynarodowe.

Top Employers Polska 2019 (w kolejności alfabetycznej): AbbVie Polska, Accenture Polska, Avon Cosmetics Polska, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao S.A., Boehringer Ingelheim, British American Tobacco Trading Polska, C.H. Robinson, Capgemini Polska Sp. z o.o., Carrefour Polska, CHEP Polska, Chiesi Poland , Citi Service Center Poland, Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o., DHL Express (Poland) Sp. z o.o., Dimension Data Polska Sp. z o.o., Elica Group Polska , Euro Bank S.A., Faurecia Automotive Polska S.A., Grupa Goodyear Polska, Grupa Kapitałowa PKP Energetyka, Grupa Novartis: Alcon Polska, Novartis Polska, Sandoz Polska, Lek S.A., Grupa Saint-Gobain w Polsce, Imperial Tobacco w Polsce, ING Bank Śląski S.A., ista Shared Services Polska, JTI Polska Sp. z o.o., KARMAR S.A., Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k., Lear Corporation Poland, Lidl Polska, Magneti Marelli (Polska), Makro Polska, Medtronic Poland Sp. z o. o., Mercer, Merck Sp. z o.o., MTU Aero Engines Polska, Nationale-Nederlanden, Orange Polska S.A., PageGroup, PepsiCo Consulting Polska Sp. z o.o., Philip Morris International w Polsce, Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Provident Polska S.A., Roche Polska, SANOFI, Santander Bank Polska S.A., Santander Consumer Bank S.A, Turek Sp. z o.o., Valeo Polska, Volvo Polska, Whirlpool Poland.

 

Nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, największa firma w EŚW notowana w światowych zestawieniach Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzi poprzez największą w regionie EŚW sieć blisko 2800 stacji paliw. PKN ORLEN jest również największym przemysłowym producentem energii elektrycznej o mocach na poziomie 1,9 GWe, zaś w obszarze wydobycia dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2017 r. wyniosły 153 mln boe.

PKN ORLEN