...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rekordowy rok inwestycyjny PKP

Jak wynika z oficjalnych statystyk - w poprzednim roku PKP otworzyło przeszło 21 inwestycji po przebudowie oraz wybudowane od podstaw w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych. Łączny ich koszt w wyniósł 250 mln złotych w ramach programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Jak informuje Ireneusz Maślany członek zarządu PKP S.A – W 2021 roku podróżni zyskali 21 nowoczesnych dworców o wysokiej estetyce. W 2022 roku PKP planuje udostępnić ich jeszcze więcej, a także rozpocząć prace budowlane na tak istotnych dworcach jak.: Olsztyn Główny, Częstochowa, Kielce czy Rzeszów Główny.

Łączny koszt wszystkich inwestycji w 2021 roku wyniósł przeszło 250 mld złotych brutto w ramach programu Inwestycji Dworcowych.  Najdroższą z nich była przebudowa dworców: Skarżysko-Kamienna – 33,7 mln zł brutto, Wałbrzych Główny – 33,5 i Szklarska Poręba Górna – 23,36 mln zł brutto.

Czym jest Program Inwestycji Dworcowych?

W gruncie rzeczy jest to jeden z projektów przewidzianych do realizacji w ramach strategi zrównoważonego rozwoju do roku 2020 z perspektywą do 2030 roku. Projekt zakłada 189 inwestycji dworcowych na łączną kwotę 1,6 mld zł. Inwestycja ta ma poprawić poziom obsługi klientów PKP, a także zapewnienie integracji transportu z innymi gałęziami transportu.

Efektem końcowym realizacji Programu Inwestycji Dworcowych będą wystandaryzowane, charakteryzujące się wysoką jakością dworce kolejowe, dostosowane do potrzeb pasażerów oraz systemu transportowego, a jednocześnie odpowiadające uwarunkowaniom lokalnym. Dworce kolejowe będą odpowiadać realnym potrzebom lokalnych społeczności, zapewniając funkcje związane ze zmianą środków transportu, tak by skłonić podróżnych do korzystania z kolei.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF