...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polacy na zabawę sylwestrową wydają mniej niż kiedyś

sylwester

Quality Watch przeprowadziło badanie dotyczące tego, jak Polacy świętują Sylwestra. Pomimo dużo odważniejszego obchodzenia go, bo w końcu będzie można spotkać się ze znajomymi, to wydadzą na zabawę mniej niż przed rokiem.

W tym roku średnie wydatki wyniosą 186 zł. O 26 zł mniej niż przed rokiem, i o 120 zł mniej niż przed pandemią. Zakupy za ponad 300 zł, które jeszcze przed lockdownem były normą, teraz przewiduje tylko 12% ankietowanych. Aż 17% zdecydowało się nie ponosić żadnych kosztów związanych z nocą sylwestrową.

Tylko 6 na 10 ankietowanych zadeklarowało, że spędzi sylwestra w domu, w zeszłym roku było to 7 na 10. Wśród osób świętujących poza domem grupa w wieku 18-24 lata jest najliczniejsza. 64% osób z tego przedziału spędzi czas na domówkach wśród znajomych, bądź większych imprezach. Wśród starszych ten odsetek wyniesie prawie 50 procent.

Polacy najczęściej imprezują na domówkach. Taką decyzję podjęło 28% ankietowanych, z czego 16% to spotkania kameralne (nie przekraczają 5 osób). W zeszłym roku było to 23%.

Badanie przeprowadzone przez Quality Watch zostało utworzone na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor,

 

Adam Daniluk