...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polski urzędnik przejechał rowerem z Wiednia do Krakowa. Tak zachęca do wizyty w Polsce

Co robi urzędnik? Odruchowa odpowiedź na to pytanie – choć nieco krzywdząca – brzmi najczęściej „siedzi za biurkiem”. Marcin Płachno, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu, postanowił zerwać z tym stereotypem. Polak w trzy dni pokonał rowerem trasę ze stolicy Austrii do serca Małopolski. Wszystko po to, by promować polską turystykę oraz zdrowy tryb życia.

 

Marcin Płachno pokonał ponad 400 kilometrów w ciągu trzech intensywnych dni w połowie czerwca, mierząc się po drodze z trudnościami trasy szosowej i wymagającymi warunkami, by pokazać Austriakom, że warto odwiedzić Polskę. Pierwszego dnia wyprawy urzędnik po przebyciu 196 km na rowerze dotarł do Kromieryża w Czechach. Płachno odwiedził jedne z największych atrakcji miasta, czyli barokowy zamek znany z przepięknych wnętrz, a także rynek, zwany Velké náměstí, perłę czeskiego renesansu.

Następnego dnia dyrektor ZOPOT-u zawitał już do Polski, a konkretnie do Bielska-Białej, gdzie oprócz zwiedzania miasta, postanowił wybrać się na Enduro Trails. To kompleks górskich ścieżek rowerowych, dostępnych również w Szczyrku i Wiśle. Swój trzeci dzień podróży Płachno zakończył w swoim rodzinnym mieście – Krakowie. Dyrektor ZOPOT Wiedeń odwiedził nie tylko dobrze znane atrakcje turystyczne, ale również miejsca nieoczywiste, takie jak pełną klimatycznych knajpek dzielnicę Kazimierz, maleńką ulicę Bracką, czy kameralny antykwariat Skrypt, w którym Płachno przesiadywał godzinami w dzieciństwie.

Jako Polska Organizacja Turystyczna na co dzień promujemy nasz kraj i zachęcamy mieszkańców innych państw do przybycia tutaj samochodem, autobusem czy samolotem. Tą wyprawą chcę pokazać, że Polskę naprawdę warto odwiedzić, nawet pokonując 400 km na rowerze – mówi Marcin Płachno. Jak dodaje urzędnik, wizyta w Krakowie była okazją, by na własne oczy zobaczyć finisz przygotowań do Igrzysk Europejskich. Impreza, która odbędzie się w stolicy Małopolski, potrwa od 21 czerwca do 2 lipca.

Dyrektor ZOPOT-u podkreśla, że podjęte przez niego wyzwanie jest nie tylko sposobem na promocję Polski wśród Austriaków i Szwajcarów, ale również propagowaniem aktywnego stylu życia.

Choć przebycie takiej trasy jednośladem to wyzwanie dla doświadczonych cyklistów, to każdy może zadbać o środowisko i swoje zdrowie, np. rezygnując z samochodu na krótkich trasach, choćby w drodze do pracyradzi Płachno.

Dokładną trasę polskiego urzędnika można prześledzić w aplikacji Komoot oraz na profilach Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu na LinkedIn i TikToku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF