...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pożegnanie lata w Stacji Mercedes

W najbliższy weekend, 5 i 6 października odbędzie się uroczyste zamknięcie Stacji Mercedes, którą pożegnają między innymi aktorzy Anna Mucha i Michał Żebrowski. Będzie to jednocześnie zakończenie sezonu prezentacji klasycznych modeli Mercedesów. Zamknięcie stacji urozmaicą muzycznie występy zespołów: FISZ, w sobotę, o godzinie 20:00, oraz ONE, który zagra w niedzielę, o godzinie 18.00.

Pożegnanie lata w Stacji Mercedes startuje w sobotę, od godziny 12.00. Dla fanów motoryzacji będzie udostępniony fotomat, dzięki któremu każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle Stacji oraz czerwonego Mercedesa Benz SLK 250 CDI.. Z kolei od godziny 14.00 do Stacji przyjadą zarówno legendarne, jak i najnowsze modele Mercedesa. W zlocie Mercedesów będą uczestniczyć Ambasadorzy Marki: – Anna Mucha i Michał Żebrowski. Motoryzacyjna uczta zostanie uroczyście zakończona przejazdem kolumny zabytkowych modeli po Powiślu.

Przypominamy, że w środę, podczas 14 urodzin magazynu „Brief” projekt Stacja Mercedes został nagrodzony mianem „Projektu komunikacji marketingowej roku 2013”.

Organizatorzy przewidzieli także niespodziankę dla fanów mody – w okolicznym parku powstanie Yard Sale, gdzie każdy miłośnik mody będzie miał możliwość przymierzyć i kupić ubrania z kolekcji najlepszych polskich projektantów.

Oprawę muzyczną oficjalnego zakończenia działalności Stacji w sobotni wieczór zapewni zespół FISZ – Bartosz Waglewski. Wizualne atrakcje zapewnią FLUIDACJE, czyli analogowe wizualizacje muzyczne. Bracia Elbert, którzy kontynuują tradycję pokazów Liquid Light Show lat 60′ w Stacji Mercedes wykonają specjalny pokaz. W swoich pokazach używają oni różnorodnych substancji wykorzystując ich właściwości chemiczne i fizyczne. W ten sposób analogowe ograniczenia stają się sposobem na uzyskanie unikalnych animacji. Jednym ze stworzonych przez nich efektów jest automatyczne przełożenie dźwięku muzyki na falowanie powierzchni wody. Za sceną przygotowany zostanie specjalny ekran, na którym będzie można podziwiać niezwykłe, wizualne widowisko, a na jego tle muzycy stworzą fascynujący spektakl.

Niedziela 6 października w Stacji Mercedes upłynie pod znakiem winyli. Tego dnia uczestnicy będą mogli wymieniać, sprzedawać oraz kupić płyty winylowe. Wśród gości spotkania poświęconego czarnym krążkom będą dwie wokalistki – Ania Dąbrowska oraz Patrycja Markowska. Spotkanie poprowadzi Marcin Wojciechowski z Radia Zet. Na zakończenie o godzinie 18.00 odbędzie się koncert młodego, świetnie zapowiadającego się zespołu rockowego ONE.

To już ostatnie dni działalności Stacji Mercedes, która od 20 lipca wzbogaciła ofertę kulturalną Powiśla i każdego dnia przez ponad 2 miesiące zapewniała warszawiakom rozmaite atrakcje.

Decyzja o stworzeniu letniego salonu Mercedesa na warszawskim Powiślu była strzałem w dziesiątkę – mówi Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz Polska. Z jednej strony udało nam się zrealizować wszystkie założenia marketingowe, jednak przede wszystkim z radością obserwowaliśmy coraz większe zainteresowanie miejscem ze strony mieszkańców Warszawy.

Do tej pory odbyło się tutaj 80 wydarzeń – koncertów, wernisaży, projekcji filmowych, spotkań, dyskusji o sztuce i designie oraz warsztatów twórczych dla dzieci i dorosłych, co uczyniło to miejsce jednym z najprężniej działających przestrzeni kulturalnych w Warszawie.

Chcieliśmy, żeby Stacja Mercedes stała się tętniącym życiem miejscem trendsetterów, zapewniającym atrakcyjny program kulturalny najbardziej wymagającym bywalcom warszawskich przestrzeni miejskich – mówią Norbert Redkie i Bartek Kraciuk z Grupy Warszawa. Bez wątpienia nasz cel został osiągnięty z czego – można powiedzieć – jesteśmy dumni.

Organizatorzy liczą na szansę kontynuowania tego wyjątkowego projektu w przyszłym roku. Tymczasem serdecznie zapraszają na monitorowanie innych wydarzeń i projektów poszczególnych partnerów Stacji Mercedes.

 

Wstęp wolny.

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń obywających się na Stacji Mercedes znajdują się na facebooku: https://www.facebook.com/StacjaMercedes oraz na stronie www.stacjamercedes.pl

Inicjatorem projektu Stacja Mercedes jest Mercedes-Benz Polska przy współpracy z Grupą Warszawa, Fundacją Bęc Zmiana oraz warszawską pracownią projektową WWAA.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF