...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Problemy Microsoft z molestowaniem w ich Metaverse

altspace VR

AltspaceVR to platforma, która umożliwia spotykanie się w wirtualnej rzeczywistości, teraz jednak jej socjalna część została zawieszona ze względu na nękanie i molestowanie użytkowników.

Po zgłoszeniach użytkowników i problemach z moderacją firma zmuszona była zamknąć otwarte przestrzenie, w których użytkownicy mogli spotykać się i rozmawiać z losowymi ludźmi. Spółka ogłosiła już prace nad zaplanowanymi zmianami, które mają zapobiegać w przyszłości takim sytuacjom, pokazuje to jednak jak nowe nadal jest zjawisko wirtualnego Metaversu i jak dużo pracy przed firmami, które chcą angażować się w tego rodzaju platformy.

Zmiany, które na razie zapowiedział Microsoft to:

  • Automatyczne włączenie funkcji ochronnej strefy u każdego użytkownika. Dzięki temu inne awatary nie mogą się zbliżyć w celu naruszenia przestrzeni osobistej.
  • Automatyczne wyciszanie nowych członków pokojów.
  • Zwiększona aktywność moderacji

Czy pomoże to powstrzymać nieakceptowalne zachowania w świecie wirtualnym? Jedynie czas pokaże, może się jednak okazać, że jest to zwyczajnie za mało i potrzebne będą dodatkowe modyfikacje lub funkcje chroniące użytkowników.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF