...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Publicis Groupe przejmuje VIVnetworks, by stworzyć największą na świecie platformę performance marketingu wykorzystującą afiliacje

14 listopada 2022, Monachium - Publicis Groupe ogłosiła przejęcie VIVnetworks, wiodącej agencji marketingu afiliacyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. ViVnetworks zostanie zintegrowana z platformą marketingu efektywnościowego Publicis Groupe - CJ. Marketing afiliacyjny jest ważną częścią ekosystemu commerce, dzięki połączeniu technologii i partnerstw biznesowych, które umożliwiają tworzenie angażujących doświadczeń zakupowych. Globalne wydatki na reklamę w obszarze marketingu afiliacyjnego wynoszą obecnie 14 miliardów dolarów i rosną, a w 2024 roku mają wynieść 15,7 miliarda dolarów.

VIVnetworks z portfolio ponad 900 sprzedawców w 27 krajach, pomaga markom e-commerce w skalowaniu działań marketingowych, wspierając wzrost sprzedaży online i rozwój biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej i na świecie. Agencja zostanie zintegrowana z globalną platformą marketingu efektywnościowego Publicis Groupe – CJ. W efekcie powstanie największa na świecie platforma performance marketingu wykorzystująca afiliacje. Wykorzystanie synergii VIVnetworks i CJ z niedawno nabytymi przez Publicis Groupe podmiotami Profitero i CitrusAd oraz Epsilonem, pozwoli pogłębić wiedzę o konsumencie i produktach, co przełoży się na możliwość dokładniejszej personalizacji benefitów marki we wszystkich punktach styku na ścieżce zakupowej i dzięki temu jeszcze bardziej wzmocni ofertę Grupy w dziedzinie e-commerce. Publicis Groupe, działając w modelu operacyjnym Power of One, zapewni swoim klientom szybki i prosty dostęp do najlepszych rozwiązań, usług i technologii w dziedzinie marketingu afiliacyjnego.

Połączenie możliwości CJ i VIVnetworks, które współpracują ze sobą z sukcesem od dziesięciu lat, ma pozwolić globalnym markom i wydawcom szybciej rozwijać się na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej i jednocześnie firmom z tego regionu ułatwić ekspansję międzynarodową. Centrum kompetencji marketingu afiliacyjnego Publicis Groupe CEE będzie wspierać klientów wiedzą strategiczną, analityczną, produktową oraz pomagać zapobiegać nieuczciwym praktykom. 

VIVnetworks zostanie zintegrowane z CJ w Europie kontynentalnej i będzie działać pod kierownictwem Tobiasa Allgeyera, Senior Vice Presidenta CJ na region EMEA, z siedzibą w Monachium. Założyciele VIVnetworks, Vladan Hejnic, CEO i Robert Studený, COO, dołączą do kadry zarządzającej CJ na Europę Środkową i Wschodnią.

– CJ rozpoczął współpracę z VIVnetworks dziesięć lat temu, korzystając z ogromnego doświadczenia agencji w marketingu afiliacyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj mogę tylko potwierdzić, że jest to ogromny sukces. VIVnetworks rozwinęła się i zbudowała doświadczenie nie tylko w tym regionie, ale osiągnęła dojrzałość na tle całego rynku afiliacyjnego na świecie. Teraz, łącząc siły pod wspólnym parasolem CJ, będziemy pomagać naszym klientom, wydawcom oraz agencjom, osiągać sukces w działaniach commerce’owych, bazując na unikatowej, regionalnej i globalnej ekspertyzie w zakresie marketingu efektywnościowego, wspieranego analityką, technologią i partnerstwami biznesowymi- powiedział Mayuresh Kshetramade, CEO CJ.

 

– Integracja VIVnetworks w ramach CJ oznacza połączenie ogromnego doświadczenia i kompetencji. CJ jest globalną siecią performance marketingu i platformą technologiczną z doświadczeniem na lokalnych rynkach w skali globalnej. Dołączając do CJ, zespół VIVnetworks wzmocni tę ekspertyzę, stając się główną siłą w Europie Środkowo -Wschodniej, co przyniesie korzyści VIVnetworks, CJ i globalnym klientom Publicis Groupe. Nasi reklamodawcy będą mogli korzystać nie tylko ze sprawdzonych w działaniu, opartych na najbardziej aktualnych tendencjach insightów, najlepszych praktyk i wiedzy z lokalnych rynków całego świata, ale także z bogatego doświadczenia Publicis Groupe w obszarze transformacji commerce, którą eksperci CJ posiadają w obszarach data science, produktów, rozwoju wydawców i prewencji nieuczciwym praktykom – powiedział Vladan Hejnic, założyciel iCEO VIVnetworks.

Sebastian Nowak