...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ruszyła druga edycja konkursu „25 under 25”

Celem projektu jest wyłonienie 25 ambitnych osób przed 25. rokiem życia, które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski. „25 under 25” to wspólna inicjatywa magazynu „Forbes” oraz warszawskiego biura McKinsey & Company.

Konkurs został zainicjowany w zeszłym roku z okazji 25-lecia McKinsey & Company w Polsce. W związku z jubileuszem firma chciała wyróżnić wyjątkowych, inspirujących i zdolnych młodych ludzi, którzy mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa.

Z dużym podziwem przyglądaliśmy się uczestnikom pierwszej edycji, którzy z ogromną energią i pasją realizują swoje nietuzinkowe pomysły. W tym roku po raz kolejny rozpoczynamy poszukiwania odważnych młodych osób. Chcielibyśmy, żeby ich talent i ambicja zostały zauważone i docenione – komentuje Marcin Purta, partner zarządzający McKinsey & Company w Polsce oraz wiceprzewodniczący kapituły konkursu. 

Od dziś można aplikować do drugiej edycji konkursu, w której wyłonionych zostanie 25 finalistów, w tym 5 laureatów. Ich lista opublikowana zostanie na łamach grudniowego wydania magazynu „Forbes”. To wyjątkowa inicjatywa na skalę globalną, zarówno dla polskiego wydania miesięcznika, jak i warszawskiego biura międzynarodowej firmy doradczej. – Młodzi Polacy wyróżniają się swoją pomysłowością i innowacyjnością, realizując projekty, które zmieniają biznes w Polsce. W ramach inicjatywy chcielibyśmy ich wesprzeć swoim doświadczeniem, a także dać im siłę i pewność siebie w realizowaniu wytyczonej przez nich ścieżki. To pierwszy tego typu projekt magazynu „Forbes” na świecie – dodaje Paweł Zielewski, redaktor naczelny „Forbesa” oraz przewodniczący kapituły konkursu. 

Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi Polacy będą się mierzyć w pięciu kategoriach: „Biznes”, „Nowe technologie”, „Działalność społeczna”, „Nauka” oraz „Wspieranie różnorodności”. W każdej z nich wyłoniony zostanie również jeden laureat, który otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie wyjątkowego mentora przez rok od zakończenia konkursu.

Udział w konkursie „25 under 25” dał mi nie tylko wsparcie mentorskie oraz rozpoznawalność i nowe możliwości rozwoju, ale przede wszystkim ogromną wiarę w siebie i siłę do dalszego działania – wspomina Agata Majewska, laureatka pierwszej edycji konkursu. Udział w konkursie to szansa na poznanie wartościowych ludzi, zbudowanie sieci kontaktów oraz dalszy rozwój i realizację własnych inicjatyw. Nagrodzone osoby pod opieką mentorów będą mogły czerpać z ich doświadczenia i wspólnie budować swoją ścieżkę kariery.

W kapitule konkursu „25 under 25” zasiada ponad 30 ekspertów, liderów biznesu, przedstawicieli świata nauki, technologii oraz projektów społecznych, którzy na co dzień sami inspirują innych do działania. 

Do konkursu zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby, urodzone w 1994 roku lub później, które płynnie posługują się językiem polskim i aktywnie działają w obszarze jednej z pięciu kategorii konkursowych.

Aplikować można do 20 października 2019 r. na stronie 25under25.pl 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF