...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Silna polska reprezentacja podczas Emerging Europe w Londynie

15 nagrodzonych projektów z Polski w 8 kategoriach – tak silną reprezentację uzyskały rodzime projekty podczas Emerging Europe, konkursu skupiającego najciekawsze firmy i przedsięwzięcia z całej Europy Środkowej i Wschodniej. W kategorii Innowacyjnej Inicjatywy Roku nagrodę otrzymał projekt Holo4Labs wdrażający technologię Mixed Reality do laboratoriów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w Londynie, a laureaci odbierali nagrody m.in. z rąk prezes Banku Światowego Kristaliny Georgievy oraz dwóch obecnych premierów, Alexisa Tsiprasa z Grecji i Zorana Zaeva z Macedonii Północnej.

Emerging Europe to międzynarodowa platforma, której misją jest łączenie świata, aby ukształtować przyszłość regionu. Projekt skupia firmy oraz inicjatywy z Europy Środkowej oraz Europy Wschodniej mające wpływ na otoczenie zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Z dorobku przedsięwzięcia korzystają prawie 2 miliony ludzi kształtujących opinię na temat makroregionu, a branżowe wydarzenia tylko w ubiegłym roku przyciągnęły ponad 1200 liderów zainteresowanych omawianiem możliwości rozwoju biznesu na strategicznym poziomie.

Polska Reprezentacja

Tegoroczna odsłona Emerging Europe to sukces polskich projektów. Z pośród 17 kategorii aż w 8 wyróżniono rodzime przedsięwzięcia, łącznie przyznając aż 15 nagród dla firm i projektów z naszego kraju. Niezwykle cennym wyróżnieniem jest nagroda przyznawana w kategorii Innowacyjnej Inicjatywy Roku. Tu bezkonkurencyjny okazał się projekt Holo4Labs realizowany przez białostocką spółkę Solution4Labs. – Innowacje to koło zamachowe współczesnej gospodarki, dlatego cieszy nas nagroda właśnie w tej kategorii. Pracujemy nad unikalnym interfejsem gogli HoloLens drugiej generacji, w których to implementujemy najnowsze osiągnięcia idei Mixed Reality, czyli następcy Rozszerzonej Rzeczywistości. Rozwiązanie ułatwi pracę laborantów na całym świecie. Ogromnie cieszy nas, że projekt Holo4Labs spotkał się z uznaniem kapituły konkursu, dzięki temu otwieramy kolejne drzwi pokazując na świecie polskie osiągnięcia w najwyższych technologiach – z dumą przyznaje Paweł Gawkowski, Chief Operating Officer z Solution4Labs.

Idea konkursu 

Konkurs uwzględnia łącznie 17 kategorii nagród. 13 z nich wybieranych jest przez jury, dwie są przyznawane przez Radę ds. Emerging Europe, a dwie kolejne nagrody wyłaniane są w plebiscycie. Kategorie nagród uwzględniają kluczowe elementy, takie jak podnoszenie świadomości, rozwój społeczny i wzrost gospodarczy. Organizatorzy nie zapominają także o osobach, które przyczyniły się do rozwoju regionu. – Europa potrzebuje tego typu inicjatyw. To dla nas niezwykle ważne, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniami i pokazywać szerszemu gronu ciekawe rozwiązania. Na rozwój Europy należy patrzeć przez szeroki pryzmat obejmujący aspekty nie tylko gospodarcze, ale i społeczne czy kulturowe, dlatego tym bardziej cieszy nas to, że oprócz naszego technologicznego projektu wyróżnione zostały inicjatywy z polski podejmowane przez miasta czy organizacje pozarządowe – podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu GK TenderHut, w skład której wchodzi spółka Solution4Labs.

Udział polskich firm, organizacji czy miast w globalnych wydarzeniach to pozytywny sygnał mówiący o otwartości rodzimych przedsięwzięć na międzynarodową arenę. Inicjatywy takie jak Emerging Europe pozwalają na pokazanie naszego kraju, jego ludzi i innowacyjnych przedsięwzięć w globalnym kontekście otwierając im furtkę, dzięki której mogą propagować swoje rozwiązania na niespotykaną dotąd skalę. 

Lista Nagrodzonych z Polski wg Kategorii: 

Innovation Initiative of the Year
1. Holo4Labs, Poland
2. ROL, Lithuania & Warsaw Genomics, Poland
3. QuickCash AI, Georgia, and eInspektor, Serbia

Global Champion of the Year
1. LUG, Poland
2. Adamed, Poland

3. Blue Projects, Romania

Urban Renewal Project of the Year
1. Praga Koneser Centre, Poland
2. Skanderbeg Square Tirana, Albania
3. UBB HQ Gallery, Bulgaria

City FDI Promotion Strategy of the Year
1 Vilnius, Lithuania
2. Poznań, Poland
3 Debrecen, Hungary

Social Impact Start–Up of the Year
1 InsignesLab, Poland
2. Glucocarer, Lithuania, and Genomtec, Poland

3 Echo, Georgia

Tourism Campaign of the Year
1. Estonian Way, Estonia
2. G–Spot Vilnius, Lithuania
3. Visit Poland, Poland

Young Influencer of the Year
1. Mateusz Hołda, Poland
2. Edvin Kanka Ćudić, Bosnia and Herzegovina
3 .Olga Kudinenko, Ukraine

Business Friendly City of the Year (Final ranking)
1. Warsaw, Poland
2. Vilnius, Lithuania
3. Prague, Czechia

Business Friendly City — Brand
Warsaw, Poland
Business Friendly City — Economic Potential
Łódź, Poland

Business Friendly City — Business Climate
Vilnius, Lithuania
Business Friendly City — Infrastructure & Connectivity
Prague, Czechia
Business Friendly City — Pool of Talent
Warsaw, Poland

Business Friendly City — Quality of Life
Prague, Czechia
Business Friendly City — Local Authority Support
Poznań, Poland

 

Pełna lista wyróżnionych:

https://emerging–europe.com/news/emerging–europe–recognises–its–champions/

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF