...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TOP 10 aplikacji mobilnych przydatnych w podróży

Rozwój technologii mobilnych znajduje bezpośrednie przełożenie na to, w jaki sposób podróżujemy. Dzięki rozmaitym urządzeniom takim jak tablet czy smartfon, a dalej aplikacjom mobilnym podróże stały się bardziej "smart", a czynności wymagające od nas wcześniej zestawu narzędzi możemy teraz załatwić w kilka minut przy pomocy komórki. Począwszy od planowania samej podróży (zakup biletów, rezerwacja miejsca w samochodzie czy wybór trasy), poprzez zapewnienie sobie na miejscu noclegu, po informacje na temat najciekawszych rozrywek i miejscowych atrakcji.

BlaBlaCar

Wersja mobilna popularnego serwisu BlaBlaCar daje możliwość ekspresowej rezerwacji przejazdu z puntu A do punktu B. Wybieramy miejsce, z którego chcemy rozpocząć naszą podróż, ustalamy godzinę i miejsce docelowe. Aplikacja, podobnie jak standardowa wersja strony, pokazuje nam listę możliwych rezerwacji wzbogaconą o informacje na temat kierowców, ich doświadczenia czy samochodu, którym mamy podróżować. To bardzo wygodna alternatywa dla tradycyjnych środków transportu, a rezerwacja przejazdu wymaga od nas minimum czynności.

Azuon

Podróżowanie w najodleglejsze rejony świata jeszcze nigdy nie było tak tanie. To za sprawą aplikacji do wyszukiwania tanich połączeń lotniczych. Jedną z bardziej godnych uwagi jest Azuon. Aplikacja pozwala na sprawne wyszukanie połączenia we wskazanym przez nas terminie w najniższej cenie. Inteligentny algorytm wyszukiwania korzysta z informacji o rozkładach wielu różnych linii i lotnisk. Aplikacja ta jest szczególnie przydatna podczas planowania podróży wieloodcinkowej – dobierze połączenia tak, abyśmy w oczekiwaniu na kolejny lot spędzili na lotnisku jak najmniej czasu, a przy okazji wydali jak najmniej pieniędzy.

XE Currency

Jeśli wybieramy się na zagraniczne wakacje i chcemy wymienić większą sumę pieniędzy, nieocenioną pomocą będzie tu XE Currency. Aplikacja pozwala śledzić aktualizowane na bieżąco kursy walut. Co ciekawe, znajdziemy tam zarówno informacje dotyczące rzeczywistej waluty, jak i wirtualnej Bitcoin. Narzędzie działa również w trybie offline i jest stosunkowo łatwe w obsłudze.

Wi-Fi Finder

Jeśli podczas podróży nie posiadamy mobilnego Internetu lub nie chcemy płacić krocia za korzystanie z sieci za granicą, pomocny może okazać się Wi-Fi Finder. Aplikacja wyszukuje dostępne w okolicy punkty Wi-Fi – zarówno darmowe, jak i płatne. Dodatkowo mierzy siłę połączenia i informuje nas, do której ze zlokalizowanych sieci warto się podłączyć.
 

PayPal

PayPal nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dzięki bardzo wygodnej funkcji umożliwiającej płacenie telefonem, karty płatnicze podczas wakacji zostawić możemy na dnie szuflady. Na taką formę płatności codziennie decydują się kolejni użytkownicy, a każdego roku posiadacze urządzeń mobilnych wydają w ten sposób dziesiątki miliardów dolarów. Płatności PayPal są bowiem bezpieczne i wyjątkowo praktyczne.

Aplikacje miejskie

Swoją aplikację posiada właściwie każde większe miasto, które ma świadomość korzyści, jakie przynosi to dla jego wizerunku. Tak na przykład dzięki myKRK dostaniemy informacje o najciekawszych szlakach turystycznych stolicy Małopolski, a pobierając na swojego smartfona aplikację Kulturalna Warszawa zyskamy dostęp do ciekawostek i bieżących wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Podobne miejskie aplikacje mają największe światowe metropolie, a w dbałości o swój wizerunek często decydują się na nie także stosunkowo małe miejscowości. 

Foursquare

Jeśli odwiedzamy dane miejsce po raz pierwszy i nie wiemy dokąd udać się, by dobrze zjeść, zarezerwować nocleg zrobić zakupy czy zobaczyć coś ciekawego – z pomocą przychodzi nam Foursquare. Jest to aplikacja, dzięki której bardzo szybko uzyskamy dostęp do rozmaitych recenzji innych użytkowników. Oceniają oni lokalne knajpy, atrakcje turystyczne i wszystkie inne odwiedzone wcześniej miejsca. Korzystając z Foursquare warto mieć jednak na uwadze fakt, że pozostawione tam recenzje są wyłącznie subiektywnym odczuciem innych użytkowników aplikacji. Baza odwiedzonych przez nich miejsc jest jednak przebogata!

CouchSurfing

Tę aplikację szczególnie cenią sobie osoby, które podróżują z niewielkim budżetem lub podczas podróży nastawione są na nawiązywanie nowych znajomości. CouchSurfing daje bowiem możliwość znalezienia zakwaterowania pod czyimś dachem – zupełnie za darmo. Z takiej alternatywy każdego roku korzystają miliony turystów na całym świecie. Użytkownicy, którzy oferują nocleg w swoim domu, zamieszczają na utworzonych wcześniej profilach informacje o sobie i zaznaczają, co mogą zaoferować swoim gościom. W grę wchodzą tu warunki noclegowe, wyżywienie, ewentualnie wspólne zwiedzanie okolicy.

AirBnb

Popularny na całym świecie portal i jego mobilna wersja to przede wszystkim sporych rozmiarów baza noclegowa. Tutaj zakwaterowanie oferują również osoby prywatne. Podróżni mogą natomiast znaleźć miejsce w pełni dostosowane do ich potrzeb. Dzięki licznym filtrom można bowiem określić swoje preferencje cenowe czy dokładną lokalizację. Co ważne, aplikacja posiada sprawny system płatności, który przechowuje należne za zakwaterowanie pieniądze jeszcze przez 24 godziny po dokonaniu wpłaty.

Yr.no

Ta szczegółowa aplikacja pogodowa przydaje się szczególnie, kiedy chodzi o rejs na otwartym morzu czy spacer po górach. Jeśli planujemy aktywny wypoczynek, warto wcześniej sprawdzić warunki atmosferyczne w danym miejscu. Aplikacja Yr.no pozwala zrobić to z dużą dokładnością. Wśród informacji pogodowych znajdziemy tam między innymi te dotyczące siły wiatru, wilgotności powietrza czy możliwości opadów w zależności od pory dnia.

::

Fot. Fotolia

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF