...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wygraj stypendium i zdobądź pracę w branży IT

19% aktywnych zawodowo Polaków rozważa emigrację zarobkową. Daje to ok. 4 mln ludzi, czyli 13% całej populacji. Bezrobocie wśród młodych wynosi 17%. Już teraz w Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów w branży IT. Odpowiedzią na te problemy jest nauka programowania, która umożliwia zdobycie umiejętności pożądanych na szybko zmieniającym się rynku pracy.

CodersTrust Polska i Provident postanowili pomóc Polakom w zdobyciu nowych kompetencji i zapewnić im lepszą pracę, niezależnie od miejsca zamieszkania, organizując konkurs „Zaprogramuj swoją przyszłość. Wierzymy w Twój plan”. Do wygrania w konkursie jest stypendium ufundowane przez Provident na czteromiesięczny kurs Front End Development na platformie CodersTrust. Stypendium pokrywa 86% ceny kursu, a kursant musi zapłacić tylko pozostałe 14%, czyli 781zł. 

– Ideą konkursu jest nauka programowania, która pozwoli kursantowi w ciągu 3-4 miesięcy pozyskać kompetencje na rynku IT. Od początku trwania nauki kursant będzie zarejestrowany na freelncerskiej platformie AppWork, gdzie poza nauką programowanie, będzie też zdobywał wiedzę dotyczącą samego rynku i kompetencje miękkie. Naszym programem najbardziej chcielibyśmy zainteresować mieszkańców mniejszych miejscowości, bo to im najtrudniej jest dotrzeć do kursy, które organizowane są zwykle w dużych miastach. Ostatecznie jednak konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych. Szkolenie poprzedzone jest 2-tygodniowym okresem próbnym. Kandydaci muszą dostarczyć wideo, w którym opowiedzą, do czego wykorzystają nabytą umiejętność programowania. Jury będzie brało pod uwagę jakość i oryginalność pomysłu – mówi Beata Jarosz, Co-founder & CEO CodersTrust. 

– Poszukiwaliśmy właśnie takiego projektu. Jako firma Provident bardzo dobrze znamy gospodarstwa domowe, ich problemy, głównie jeśli mowa o mniejszych miejscowościach. Istotny jest czas trwania kursu, bo te 3-4 miesiące jest w stanie poświęcić niemal każdy. Zdobycie wyższego wykształcenia informatycznego zajmuje 5 lat, a po tym kursie, uczestnik może zarabiać pierwsze pieniądze na programowaniu. Co ważne, program zakłada też finansowanie kursu, a uczestnicy biorą udział w programie nie wychodząc z domu, co jest dodatkowym udogodnieniem. Rynek programowania to rynek pracownika, gdzie zarobki są bardzo dobre, a biura przypominają siedziby największych zagranicznych korporacji. Tymczasem wciąż brakuje odpowiednio wykształconych osób. Te są nawet często importowane z zagranicy, podczas gdy w mniejszych miejscowościach w Polsce, wśród młodych ludzi brakuje pracy. Razem z CodersTrust chcemy więc rozbijać bariery, które często uniemożliwiają ludziom podjęcie pracy w tej branży – mówi Roman Jamiołowski, dyrektor biura PR w firmie Provident.  

– Potrzeby na rynku informatycznym są ogromne. My świadomie zdecydowaliśmy się na sfinansowanie 40 pierwszych stypendiów, po to, by projekt miał szansę wystartować. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, dlatego na dalszych etapach potrzebni będą partnerzy finansowi. My myślimy na przykład o udzielaniu początkującym programistom niskoprocentowych, lub nawet darmowych pożyczek, które zaczną oddawać dopiero w momencie, gdy ich firma zacznie przynosić im pieniądze – dodaje Roman Jamiołowski. 

Co istotne, do wzięcia udziału w projekcie przygotowanym przez CodersTrust wystarczy znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym, dostęp do komputera i internetu oraz dyspozycyjność 3 godziny dziennie. – Osoby, z myślą o których stworzyliśmy ten projekt może i mogłyby wyjechać z małych miejscowości, ale my chcielibyśmy, by nie dochodziło do wyludninia, do sytuacji, kiedy prowincje pozostają w szarym ogonie. Tymczasem młodzi ludzie często wyjeżdżają już na studia i rzadko wracają do swoich miejscowości – tłumaczy Beata Jarosz. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 28 listopada 2016 roku. 2 grudnia jurorzy wyłonią czterdzieści najlepszych prac konkursowych, a już 6 grudnia rozpocznie się nauka na platformie 4-miesięczny kurs Front End Development.

Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie zaprogramujswojaprzyszlosc.pl.

::

Fot. PAP

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF