...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ZnanyLekarz i Medfile ogłaszają współpracę. Obie firmy chcą przyspieszyć cyfrową transformację polskiej służby zdrowia

ZnanyLekarz, cyfrowa platforma łącząca pacjentów i lekarzy oraz Medfile® – pionier w dostarczaniu elektronicznej dokumentacji medycznej łączą siły. Współpraca pomiędzy platformami pozwoli na automatyzację procesów i skróci czas potrzebny na rejestrację wizyty lekarskiej oraz wypełnianie wybranych elementów dokumentacji medycznej.

Ciągle zmieniająca się pod wpływem cyfrowej transformacji rzeczywistość biznesowa w polskiej ochronie zdrowia wymusza na szpitalach, placówkach medycznych czy pojedynczych gabinetach nowe sposoby zarządzania i implementowania innowacyjnych rozwiązań. Dziś oprócz dobrej kadry medycznej liczy się czas wykonywania usług i nieograniczony dostęp do specjalistów.

Nawiązanie współpracy z portalem ZnanyLekarz idealnie wpisuje się w założenia projektu e-zdrowie i cyfryzację polskiej służby zdrowia. Promujemy ideę Value Based Healthcare – modelu opieki zdrowotnej wartościowanej jakościowo, w której to pacjent znajduje się w centrum zainteresowania. Reforma służby zdrowia i digitalizacja procesów diagnostyczno-medycznych ma polepszyć jakość obsługi pacjentów, usprawnić przepływ danych, rejestry centralne, poprawić komunikację: lekarz – pacjent – NFZ – apteka. E-recepty i e-zwolnienia to rozwiązania, które nie tylko podnoszą komfort wszystkich podmiotów zaangażowanych w leczenie pacjenta, ale również być może w przyszłości dostarczą wielu jakościowych danych, takich jak pomiar skuteczności leków, konkretnej metody leczenia, itd. Cieszymy się, że portal ZnanyLekarz jest w tym procesie z nami, a lekarze mogą korzystać z wachlarzu możliwości, jakie oferują im nasze  platformy – mówi Rafał Piszczek, ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej.

Dzięki połączeniu kompetencji obydwu firm, najwięcej zyskają lekarze, którzy zgodnie z powszechnym obowiązkiem wynikającym z informatyzacji służby zdrowia, w swojej codziennej pracy z pacjentami korzystają z elektronicznych form realizowania wizyt. Docelowym beneficjentem jest także Pacjent, skrócenie bowiem czasu na formalności umożliwi lekarzom większe skupienie się na problemie zdrowotnym pacjenta.

Dążymy do wypracowania idealnego rozwiązania dla lekarzy, w którym z poziomu jednej aplikacji mają możliwość zarządzania grafikiem wizyt oraz dokumentacją medyczną pacjentów. Wierzę, że porozumienie zawarte pomiędzy Medfile i ZnanyLekarz to istotny krok do osiągnięcia tego ambitnego celu – wyjaśnia Ewa Tkocz, v-ce prezes i współwłaściciel Medfile.

EDM w ZnanyLekarz – korzyści dla lekarzy i pacjentów

EDM czyli elektroniczna dokumentacja medyczna to szeroki wachlarz korzyści dla lekarza. Przede wszystkim w jednym miejscu, oszczędzając czas i formalności, ale też minimalizując ryzyko pomyłki, zyskuje możliwość elektronicznego wystawiania recept, skierowań czy zwolnień. Oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego przynosi również wymierne korzyści pacjentom. Dzięki pełnej automatyzacji i płynnemu przejściu pomiędzy poszczególnymi sekcjami (karta wizyty, rachunek, zwolnienie, recepta, itp.) lekarz oszczędza czas na konieczne formalności, co przekłada się na jakość przeprowadzanej wizyty. To także duże ułatwienie dla pacjentów, przede wszystkim oszczędność czasu, bo wystawienie e-zwolnienia trwa krócej niż wypisanie papierowej wersji, a pracodawca widzi je od razu na swoim profilu PUE. Od  2020 r. lekarze będą musieli także liczyć się z wystawianiem recept tylko w formie elektronicznej.

EDM to także większe bezpieczeństwo danych osobowych i zdrowotnych, dzięki wprowadzeniu m.in. środków kryptograficznej ochrony danych czy nadaniu odpowiednich uprawnień użytkownikom.

Nasza współpraca pojawiła się w najlepszym możliwym momencie. Od jakiegoś czasu mierzyliśmy się z potrzebami naszych lekarzy odnośnie dokumentacji medycznej. Ten temat pojawiał się na wielu rozmowach. Cieszymy, się, że możemy nawiązać współpracę z firmą tworzącą oprogramowanie medyczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno lekarzy jak i pacjentów – mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl. – Chciałbym także podkreślić, że nasze partnerstwo z firmą Medfile to pierwszy krok z wielu na naszej drodze do wdrażania i rozwijania aplikacji oraz narzędzi, pozwalających na wsparcie lekarza/recepcji w codziennej pracy. Dotyczy to pacjentów, ale też zarządzania dokumentacją medyczną czy rozliczeniami – dodaje Radecki.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF