...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ZnanyLekarz.pl wprowadza funkcję konsultacji video. To odpowiedź spółki na nowe realia rynkowe.

ZnanyLekarz konsultacje online

ZnanyLekarz, platforma do umawiania wizyt lekarskich i specjalistycznych online, wprowadza nową usługę - konsultacje online. To część rozwiązania SaaS (ang. Software as a Service, oprogramowanie sprzedawane jako usługa) dla lekarzy i placówek medycznych. W obliczu pandemii koronawirusa firma postanowiła udostępnić tę funkcję dla swoich obecnych i nowych klientów.

Dotychczas konsultacje online, zarówno w Polsce jak i na świecie, nie cieszyły się dużą popularnością wśród lekarzy i pacjentów. Obydwie grupy preferowały wizyty bezpośrednie (tylko za pośrednictwem platformy ZnanyLekarz umawianych jest ponad 500.000 wizyt miesięcznie). Nowe realia i epidemia COVID -19 mogą to radykalnie zmienić.

W związku z koronawirusem wszystkie podmioty świadczące usługi zdrowotne, zarówno prywatne jak publiczne, wprowadzają znaczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Niektóre nawet czasowo zawiesiły udzielanie świadczeń. Również pacjenci, aby uniknąć ryzyka zakażenia, odwołują stacjonarne wizyty, również te zaplanowane znacznie wcześniej. W takiej sytuacji, w obliczu epidemii, najlepszym, bezpiecznym dla wszystkich rozwiązaniem okazuje się tzw. telemedycyna czyli zdalne konsultacje lekarskie i specjalistyczne.

Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, której skutki, zarówno w obszarze prywatnym jak i biznesowym, odczuwamy każdego dnia. Obserwujemy z jakimi wyzwaniami, ale też problemami, mierzy się sektor zdrowia. Dostęp do opieki medycznej, również w sektorze prywatnym, został ograniczony, niektóre podmioty musiały nawet zawiesić swoją działalność. Za wcześnie jeszcze mówić o dokładnych danych, bo sytuacja jest dynamiczną, ale to, co obserwujemy, to walka o utrzymanie usług z wykorzystaniem najlepszych dostępnych narzędzi i technologii. Z pomocą przychodzą tu z pewnością rozwiązania telemedyczne, które w tej sytuacji zdecydowaliśmy się udostępnić za darmo w ramach aktualnego pakietu wszystkim naszym lekarzom. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni chęć uruchomienia tej usługi zadeklarowało aż 2.500 lekarzy z obecnej bazy klientów i ta liczba rośnie z dnia na dzień.

Piotr Radecki, Dyrektor Zarządzający w ZnanyLekarz.pl

ZnanLekarz wprowadza konsultacje online
fot. ZnanyLekarz

Od samego początku stawialiśmy sobie za cel – znalezienie szybko, najlepszego i bezpiecznego rozwiązania dla naszych klientów oraz pacjentów. Uruchomienie konsultacji online na ZnanyLekarz, w tym również wideo, jest naszą odpowiedzią na obecną sytuację i wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli przetrwać wielu podmiotom medycznym na rynku, a nam pacjentom – zapewni opiekę medyczną i bezpieczeństwo. Nowa usługa jest bezpłatna dla lekarzy i specjalistów, którzy mają aktywne kalendarze w serwisie, bez względu na specjalizację.

Piotr Radecki, Dyrektor Zarządzający w ZnanyLekarz.pl

Konsultacje online na ZnanyLekarz

Konsultacje online pozwalają na pozostanie w domach i zdalną kontrolę zdrowia. To idealne rozwiązanie dla każdego, a szczególnie dla osób z grupy ryzyka, tj. osób starszych, z obniżoną odpornością, której towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak to działa?

Wystarczy wejść na stronę znanylekarz.pl, wybrać opcję “online” (pamiętajmy, że nadal są lekarze, którzy świadczą usługi stacjonarne w gabinetach, zatem taka opcja wizyty jest nadal dostępna), następnie wybrać lekarza lub specjalistę, do którego chcemy się umówić. Ostatni krok, to wybór terminu wizyty.

Każdy z nas jest inny i ma inne możliwości i umiejętności. Zwłaszcza osoby starsze mogą czuć się niekomfortowo z wideo wizytą i będą wolały rozmowę telefoniczną. Nie zawsze też dysponujemy odpowiednim sprzętem, np. kamera internetowa, dostępność Internetu, żeby taką wizytę odbyć. W związku z tym możliwe formy konsultacji to: wideo, rozmowa telefoniczna lub czat.

Płatność pobierana jest przed wizytą (płatność online) i trafia bezpośrednio do lekarza lub placówki medycznej. Przed wizytą otrzymamy przypomnienie oraz wszystkie potrzebne instrukcje dotyczące konsultacji.

Więcej informacji na temat video konsultacji na stronie – https://www.znanylekarz.pl/dla-pacjentow/konsultacje-online

Dodatkowe funkcjonalności: e-recepta/L4

Dzięki współpracy platform technologicznych ZnanyLekarz i Medfile® za pośrednictwem portalu można już otrzymać e-receptę lub cyfrowe zwolnienie (L4). Ich wystawienie jest także możliwe podczas konsultacji online.

To wygodne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia pracę lekarzom i życie pacjentom, szczególnie teraz kiedy wyjście z domu wiąże się z dużym ryzykiem zachorowania.

Więcej informacji w temacie COVIG:

https://www.gov.pl/web/koronawirus2
https://www.znanylekarz.pl/choroby/koronawirus-covid-19


Źródło: informacja prasowa ZnanyLekarz

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF