...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Podlaskie zasila naturą w internecie. Jak, kogo i dlaczego?

Podlaskie_Travel_cover

Współczesne życie w dużym mieście to nadmiar: stresu, punktów na liście “to do”, technologii. A także deficyty: przestrzeni, ciszy, czasu dla siebie i bliskich. Oraz natury. Odpowiedź na ten stan brzmi: Podlaskie.

Powyższy wywód to fundament strategii komunikacji województwa podlaskiego, realizowanej od maja 2018 w kanałach online. Uściślając – komunikacji związanej z promocją jego walorów turystycznych. Dlaczego więc mówimy tu o “stresie”, “deficytach współczesnego życia” – a nie atrakcjach turystycznych? Otóż dlatego, że na potrzeby Podlaskiego zaplanowaliśmy kampanię… nieco inną niż wszystkie.

Człowiek w centrum

Dość wyświechtane, prawda? Jednak tzw. podejście humanocetryczne jest z powodzeniem wdrażane w komunikacji wielu marek konsumenckich. W tym “love brands” – te wyróżnia doskonała znajomość odbiorcy, umiejętność odwoływania się do głębszych potrzeb i budzenia prawdziwych emocji.

Tymczasem komunikacja regionów zwykle bazuje na ich atrybutach. Miasta i województwa mówią o sobie, że “czarują”, że “dzieje się” w nich, że są “otwarte” lub “pozytywne”. Mają góry, plaże, zabytki. Ale co z odbiorcą…?

„Podlaskie – zasil się naturą”. Nieprzypadkowo symbol pełnej baterii ma kolor zielony!

W nowej strategii komunikacji Podlaskie Travel prezentujemy walory regionu przez pryzmat wyzwań współczesnego życia. Z perspektywy mieszkańca dużego miasta i jego codziennych bolączek.

Pokazujemy Podlaskie jako przestrzeń, gdzie nieskażona przyroda i zanurzona w niej kultura pozwalają naturalnie “zasilić się”, odzyskać równowagę. Myśl przewodnia komunikacji “Podlaskie. Zasil się naturą” jest przy tym ściśle powiązana z hasłem województwa podlaskiego “Podlaskie. Zasilane naturą”. Tyle że z silnym akcentem na człowieka i jego potrzeby.

Dotrzeć do odbiorców w internecie. A konkretnie?

Jako Podlaskie Travel prowadzimy komunikację w social media i na www.podlaskie.travel. Działamy na Facebooku i Instagramie. Oraz jako jedyny region – na LinkedIn. Skąd ten wybór? To tu obecna jest duża reprezentacja grupy, do której adresowany jest przekaz: profesjonaliści z dużych miast, pracownicy korporacji, którym nieobce są bolączki i tęsknoty związane z intensywnym miejskim trybem życia.

Podlaski profil na LinkedIn to nie tylko kolejny kanał komunikacji. To osobna narracja, w której pojawiają się nawiązania do języka biznesowego, technicznego, finansowego i “korpomowy” – zestawione z walorami podlaskiej natury. Zajrzyjcie koniecznie!

Co dalej?

Powiedzieliśmy kilka słów o nas – po więcej zapraszamy na nasze kanały – a w gościnnej przestrzeni Brief.pl postaramy się dzielić obserwacjami, dobrymi praktykami ze świata digitalu i komunikacji regionów.

Zapraszamy na podlaskie szlaki, Podlaskie.Travel i na Brief.pl!


Autorki:

Katarzyna Stempniak – White Bits
Zuzanna Pogorzelska – Podlaskie Travel

logo_podlaskie

O DNA magicznego regionu, jakim jest Podlaskie, na co dzień opowiadamy w kanałach Podlaskie.Travel w social media. My – czyli zespół agencji White Bits & Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Tu chcemy porozmawiać o wyzwaniach związanych z marketingiem miejsc, tworzeniem strategii promocji regionów i szansach jakie daje w tym obszarze digital.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF