...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Szczepan Twardoch i Kasia Kołodziejska w filmie dokumentalnym „Spokój”

Wczoraj na Onecie miała miejsce premiera kolejnego filmu z cyklu dokumentów „Swoją Drogą”, przygotowanego we współpracy z marką Łomża. W drugim odcinku pt. „Spokój” za sprawą Szczepana Twardocha poznajemy historię Kasi Kołodziejskiej, która porzuciła korporację i wielkie miasto, aby oddać się temu, co kocha najbardziej – psom i psim zaprzęgom. Smak rywalizacji, wiara we własne możliwości i zapał, to wspólny mianownik dwójki bohaterów. Jak zakończy się to spotkanie?

„Swoją Drogą” to seria filmów dokumentalnych o osobach, które za sprawą swoich umiejętności dały się poznać szerokiej publiczności, m.in. najlepszy polski bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki, pisarz Szczepan Twardoch, wicemistrz Świata w windsurfingu Maciej Rutkowski czy też artysta Krzysztof Materna. W parze z nimi zostaną przedstawione osoby znane znacznie węższemu gronu, ale których historie są równie ważne w przekazie filmu. Ich wspólnym mianownikiem jest autentyczność, bycie wiernym sobie oraz obranym przez siebie wartościom.

Kasia Kołodziejska to góralka z wyboru. Miłością do regionalnej kultury zaraził ją mąż góral. Poznali się kiedy pracowała jeszcze w zespole kreatywnym w jednej z warszawskich korporacji. Kasia z czasem zapragnęła mocniej związać się z górami, dlatego postanowiła wyprowadzić się z miasta i zamieszkać na południu Polski. To tutaj zgłębiła swoją wyjątkową pasję do psich zaprzęgów. Dziś jej psy startują w wyścigach, w których osiągają sukcesy. Łamie wszelkie stereotypy dotyczące kobiet, jako płci słabszej, zależnej i podległej. Kasia mówi o sobie, że jest osobą szczęśliwą.

– Kiedy pracowałam w agencji reklamowej jako copywriter marzyłam o stworzeniu reklamy z udziałem psiego zaprzęgu. Nie koniecznie mojego, bo miałam wtedy dopiero jednego psa. Nie ważne czy byłaby to reklama banku, czy telefonii komórkowej – każdy mój draft scenariusza rozpoczynał się od słów: „Jesteśmy na Alasce…”. Ciekawe, że dziś sama jestem bohaterką filmu, w którym główną rolę grają psy – moje psy. Cieszę się, że to nie jest klasyczna reklama, 30 sekund zakończone packshotem. Doceniam ideę, wartościowy przekaz całego projektu. To ważne, że mogłam zagrać siebie, a nie wcielać się wykreowaną rolę i wyimaginowaną historię. Nie ukrywam, że możliwość wystąpienie u boku Szczepana Twardocha to było nie lada wyróżnienie. Dziękuję Łomży za zaufanie, bo przecież zwykła ze mnie dziewczyna z marzeniami, które spełniają się dzięki Grzegorzowi i psom – mówi Kasia Kołodziejska, bohaterka drugiego odcinka „Swoją Drogą”. 

O swoim spotkaniu ze Szczepanem Twardochem Kasia pisze także na swoim blogu.

– „Spokój” to opowieść o spotkaniu Kasi Kołodziejskiej i Szczepana Twardocha – ludzi, którzy wybrali życie poza miastem. Ludzi, dla których ważny jest spokój i cisza. Film pokazuje, jak niewiele potrzeba byśmy w swoim życiu znaleźli zrozumienie oraz wspólny cel. Wszyscy codziennie gdzieś gonimy, a wystarczy zatrzymać się na chwilę, porzucić chaos, który jest wokół nas i wtedy bardzo łatwo jest nawiązać relację z drugim człowiekiem. Film ten ukazuje pasję, która może nadać sens naszemu życiu oraz może być terapią na nasze lęki i obawy. „Spokój” opowiada o wybraniu swojej drogi i żelaznej konsekwencji w dążeniu do obranego celu. To historia spotkania dwójki ludzi, ich relacji oraz radosnej nauce jazdy psim zaprzęgiem – mówi reżyser Grzegorz Jankowski.

Drugi odcinek można obejrzeć na stronie https://swojadroga.onet.pl

Wyłącznym partnerem cyklu jest marka Łomża. Za realizację całej serii odpowiada firma produkcyjna Lulu Production we współpracy z MediaCom Beyond Advertising częścią MediaCom Warszawa oraz Onetem. Producentami wszystkich filmów są Olga oraz Bartosz Cerkascy.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF