...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czego nie wiesz o Świnoujściu? Poznaj 10 najciekawszych miejsc z Travelist

Świnoujście

Tegorocznym hitem wakacyjnym jest bez wątpienia polskie wybrzeże. Portal rezerwacyjny Travelist przychodzi z pomocą tym, którzy chcą poznać jego nieznane oblicze. Tym razem przedstawia niebanalne zakątki Świnoujścia – jedynego miasta w Polsce położonego na kilkudziesięciu wyspach. Zapraszamy do odkrycia 10 najciekawszych miejsc archipelagu wrażeń.

1. Wyspa Uznam

Uznam to prawdziwe serce Świnoujścia. To tutaj znajduje się większość osiedli mieszkaniowych, spektakularny morski brzeg oraz zabytkowa dzielnica uzdrowiskowa. Uznamska plaża od kilku lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach na najlepszą plażę w Polsce, za sprawą swojego białego piasku, łagodnego zejściu do morza i temperatury wody sięgającej 26 °C.

wyspa Uznam

2. Rezerwat „Karsiborskie Paprocie”

Rezerwat o powierzchni niemal 38 ha słynie na całą Polskę z bujnych, sięgających ponad 2 metry paprociowych zarośli. Do tego w karsiborskim labiryncie mieszka wiele niezwykłych ptaków, w tym bielik, zimorodek czy gąsiorek, dlatego spacer tam będzie wyjątkowym przeżyciem.

3. Tajemnicze Podziemne Miasto

Podobno to właśnie stąd planowano atomowy atak na Skandynawię i do dziś zachowały się tu plany III wojny światowej. Podziemne Miasto na wyspie Wolin to system fortyfikacyjny, który składa się z pięciu betonowych schronów połączonych siecią długich korytarzy. Do niedawna były wielką tajemnicą, a w ich głębi w czasach zimnej wojny ważyły się losy świata.

podziemne miasto

4. Stawa Młyny

Stawa, czyli znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, znajduje się na końcu Falochronu Zachodniego, przy ujściu Świny do Bałtyku. Oprócz tego, że dodaje plaży romantycznego charakteru, skrywa także historyczne sekrety. Legenda głosi, że właśnie w tym słynnym wiatraku wyczerpany długimi rejsami marynarz doświadczył cudownego odmłodzenia. Warto przekonać się na własnej skórze czy magia stawy nadal działa.

Stawa Mlyny

5. Promenada nadmorska

Świnoujski deptak prowadzi od dzielnicy uzdrowiskowej do samej granicy polsko-niemieckiej. Latem stara promenada tętni życiem – jest tu bowiem kasyno, muszla koncertowa, a nawet oceanarium, a do tego tłumy spacerowiczów.

Promenada nadmorska

6. Dawne osiedle Chorzelin

Cofnąć się w czasie można także w Chorzelinie, nazywanym świnoujską Atlantydą. To dawne osiedle, które przestało istnieć w wyniku przemian dziejowych. Śladów po osiedlu na prawobrzeżu wyspy Wolin znajdziemy sporo, w tym wielki, 400-letni dąb Mars, który okrywa swoimi konarami szereg budynków i stary cmentarz.

Dawne osiedle Chorzelin

7. Twierdza Ujścia Świny

To najbardziej historyczne miejsce Świnoujścia. Choć samo miasto ma zaledwie 250 lat, twierdza liczy sobie ponad 1000 lat, a pierwsze fortyfikacje zbudowane zostały przez pradawnych Słowian. Składa się z czterech fortów, z czego trzy przetrwały do naszych czasów i są udostępnione do zwiedzania.

Twierdza Ujścia Świny

8. Uzdrowisko Świnoujście

Uzdrowiskowe tradycje okolic sięgają czasów przedwojennych. Świnoujście może pochwalić się znanym i uznanym ośrodkiem uzdrowiskowym. Powietrze jest tu krystalicznie czyste, pełne jodu i soli morskiej, dlatego to popularna destynacja wśród miłośników tego typu wypoczynku.

Uzdrowisko Świnoujście

9. KiteFORT

Mogłoby się wydawać, że wielbiciele kite- i windsurfingu wybrać się mogą jedynie na Hel. Nic bardziej mylnego! Świnoujście to idealne miejsce do pływania na desce. Miejscowa szkoła KiteFORT to pierwsza i jedyna na Pomorzu Zachodnim baza szkoleniowa SUP, windsurfingu i kitesurfingu na stałe zlokalizowana na plaży.

KiteFORT

10. Wyspa Wolin

Listę kończymy wyspą Wolin, która jest domem dla wielu wspaniałych zwierząt i niespotykanych roślin. Woliński Park Narodowy, znajdujący się na wyspie, to pierwszy w Polsce park morski, gdzie, o dziwo, spotkać można prawdziwego żubra!

Wyspa Wolin

Po jeszcze więcej niezwykłych inspiracji zapraszamy na stronę Magazynu Travelist. Na stronie można znaleźć bogaty artykuł o Świnoujściu. Zapraszamy również do obejrzenia filmu na YouTube i posłuchania podcastu na Spotify.


Źródło: informacja prasowa Travelist

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF