...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

EKSPERCI: Ekosystem Startupów w Ukrainie | Śniadanie kreatywnych 4

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu eksperci, przygotowane w ramach 12 edycji 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. Tym razem nasze spotkanie będzie poświęcone współpracy między startupami w Ukrainie i w Polsce. Jak dla obopólnej korzyści wykorzystać fakt, że mamy teraz w Polsce tak wielu przedstawicieli kreatywnych biznesów i startupów z Ukrainy?

Przedstawimy ekosystem startupów u naszych wschodnich sąsiadów oraz ich osiągnięcia, nie tylko u siebie w kraju, ale również na najbardziej dynamicznych rynkach rozwoju innowacji.

Dramatyczne wydarzenia spowodowały, że obecnie w Polsce znajduje się większa niż zwykle liczba przedstawicieli biznesu oraz startupów z Ukrainy. Celem naszego spotkania będzie również zaprezentowanie aktywności, szczególnie młodych przedsiębiorców, w ich trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji, które współpracują z ukraińskim ekosystem startupów. Specjalnym gościem będzie Victoria Umanska, założycielka Team Ukrainie Love oraz Fundacji Mama Wdoma. Victoria poznała dobrze rynek startowy po obu stronach naszej granicy oraz w innych krajach.

Wśród licznych zaproszonych gości pojawią się przedstawiciele polskich organizacji wspomagających rozwój innowacji i startupów w Polsce, a obecnie wspierających akcje pomocowe dla naszych przyjaciół w Ukrainie. Uczestnicy panelu dyskusyjnego to m.in.:

  • Michał Kramarz – Head of Google for Sturtups, CEE oraz Tomasz Snażyk – Chief Executive Officer at Startup Poland.
  • Rafał Kupidura, CEO IF Nation Group, który wraz z Pracodawcy RP i Corporate Connections Polska uruchomił falę pomocy finansowej i rzeczowej od polskich przedsiębiorców dla Ukrainy na kwotę ponad 200 mln złotych.
  • Irene Tchaikovska – Startup Support Specialist at Polish-Ukrainian Startup Bridge i Mykhailo Khaletskyi – Startup Mentor at Polish-Ukrainian Startup Bridge.
  • Agata Stafiej-Bartosik – Country Co-Director Poland, Interim Country Director Nordics w: Ashoka

Wydarzenie rozpocznie się jutro o godzinie 9:00 i będzie miało miejsce w lokalu Food Town w Fabryce Norblina.

Zapraszamy do zapisania się na wydarzenie pod tym linkiem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF