...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Błachowicz przegrał, ale wygrał. Zarobił najwięcej!

ufc Błachowicz

Nie milkną echa po wczorajszej gali UFC. Walka wieczoru odbyła się pomiędzy Polakiem, obrońcą pasa Janem Błachowiczem, a Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Niestety Polak przegrał przez poddanie w drugiej rundzie, ale na otarcie łez zainkasował całkiem niezłą sumę.

Zostawiłem legendarną polską siłę w pokoju. Nic dzisiaj nie pokazałem. Brawa dla Glovera, za zasłużone zwycięstwo. Ostatnie strony tej książki nie zostały jeszcze zapisane. Dziękuję za wsparcie.

Jan Błachowicz na swoim Instagramie 

Źrodło: @janblachowicz/Instagram

 

Pomimo tego, że oficjalnie nie zostały ujawnione kontrakty zawodników, to na bazie ukazanych wypłat z ostatnich lat została sporządzona lista, w której zawarte były informacje o kwotach jakie mogli otrzymać zawodnicy. Według niej, najwięcej miał zarobić właśnie Jan Błachowicz.

Polak za walkę wieczoru ma otrzymać wynagrodzenie w wysokości 642 tys. dolarów. Jego przeciwnik dostał drugie największe wynagrodzenie spośród wszystkich zawodników gali, a mimo to dużo mniejsze od Polaka. Wynieść ma 432 tys. dolarów. Na górze listy uplasował się także Marcin Tybura, który za przegraną walkę z Volkovem miał otrzymać ok. 110 tys. dolarów. Są to tylko czyste wynagrodzenia z kontraktów. Oprócz tego zawodnicy otrzymują również pieniądze z pay-per-view, sponsoringu, a także z różnych bonusów zawartych w umowie (np. za wygraną walkę).

Mimo porażki,  przez ostatni rok dał kibicom niezwykle dużo radości. Jako pierwszy zdobył tytuł UFC w męskiej rywalizacji, wśród kobiet pierwszą mistrzynią UFC i tym samym pierwszą Polką była Joanna Jędrzejczyk. Jan obecnie plasuje się na szczytach rankingów, a jego nazwisko rozbrzmiewa na cały świat.

 

Adam Daniluk